24-май 2024 yil 39

Rasmiy munosabat

Ijtimoiy tarmoqlarda "Urganch tuman hokimligi ishlashni xohlamayapti" nomli maqola tarqaldi.Murojaatni oʻrganish boʻyicha ishchi guruhi tuzilib, masʼul tashkilot rahbarlari ishtirokida oʻrganish ishlari olib borildi.Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 18.09.2021-yildagi “Islom taraqqiyot banki va OPEK xalqaro jamgʻarmasi ishtirokida
“Qishloq joylarini barqaror rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-5246-sonli qarorga muvofiq,2024-yilda Urganch tumani “Yuqoriovul”, “Xidoyat”, “Uyshin”, “Gulobod” va “Baxshilar” mahallalarida jami 31,5 mlrd.soʻm mablagʻlar hisobiga 2 ta maktabgacha taʼlim tashkiloti, 1 ta umumtaʼlim maktabi va 2 ta mahalla maishiy-xizmat koʻrsatish markazi binolari qurish belgilangan.2024-yilda amalga oshirilishi belgilangan loyihalar boʻyicha Xorazm viloyati hokimligining “Yagona buyurtmachi xizmati” injiniring kompaniyasi DUK buyurtmachiligida loyihaoldi va loyiha-smeta hujjatlari tayyorlanib, Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi birlashgan loyihalarni amalga oshirish guruhi tomonidan pudratchi tashkilotlarini belgilash maqsadida, tender savdolariga eʼlonga berilib,eʼlon natijalariga koʻra, 1 ta maktabgacha taʼlim tashkiloti va 1 ta mahalla maishiy-xizmat koʻrsatish markazi binolarini qurish boʻyicha pudrat tashkilotlari aniqlanib, “Islom taraqqiyot banki” bilan pudrat shartnomalarni rasmiylashtirish ishlari olib borilmoqda.Murojaatda koʻrsatilgan Urganch tumani, “Chotkoʻpir” qishlogʻida qurilish ishlari 2025-yilda, yaʼni 2-bosqichda amalga oshirilishi belgilangan.